Csoportjaink:

Pillangó csoport: január 29. 17.00

Csiga csoport: január 25. 16.30

Tisztelt Szülők!

Gyermekeik biztonsága érdekében a főbejárati ajtó számkóddal nyílik. A számkód ismeretének hiányában az épületbe bejutás szándékát csengetéssel szükséges jelezni.

..............................................................................................Megértésüket köszönjük!

...........................................Vezetőség

TÁJÉKOZTATÓ

Értesítjük a Kedves Szülőket, hogy  az újonnan érkező gyermekek beilleszkedését az alábbi lehetőségek igénybevételével könnyítjük meg:

Megnevezés

Időpont

Szervező

A Csillagszem Játszóház program megszervezése az óvodába készülőknek

Októbertől-májusig

óvodapedagógusok

Beiratkozás (a szülő kérdéseire szakszerű választ adunk, emellett HNP-nk rövid kivonatát is megkapja)

Óvodavezető
óvodavezető-helyettes

Kiscsoportos óvónők látogatása a bölcsődében.

óvodapedagógusok

Bölcsődések ismerkedése az óvodával (látogatás)

Anyás beszoktatás

Augusztus utolsó hete

Óvodapedagógusok
az egész nevelő közösség

Családlátogatás, írásbeli emlékeztető készítése "egyeztetett" szempontok alapján

Augusztus,
szeptember

óvodapedagógusok

Szülők általi adatlap kitöltése (személyiséglap)

Augusztus,
szeptember

Óvodavezető
óvodapedagógusok

A gyermekek befogadása(beszoktatása) időbeni fokozatosság biztosítása a gyermek egyéni igénye szerint

Szeptember-
október

Óvodapedagógusok
az egész nevelő közösség

Egyéni fejlettségmérő lapok kitöltése

Szeptember
október

óvodapedagógusok

A fejlettségmérő lapok folyamatos vezetése, értékelése.

folyamatos

óvodapedagógusok

A felkínált lehetőségekből a szülők gyermekük egyéni igényének, szükségletének megfelelően választhatnak.

..

.................................................... ...................................................................Vezetőség
..........

Kedves Szülők!

A Csillagszem Óvodából a programsorozat keretében összesen
28 alkalommal 75 gyermek vehet részt ingyenes uszodai- ill.
50 gyermek lovas rendezvényen.

..............................................................A Csillagszem Óvoda nevelőközössége

Az iskolák körében már évek óta létezik az Öko-iskola cím,
és a tapasztalatok alapján egy jól működő rendszer.
Ezért is merült fel annak igénye, hogy az óvodások (s általuk a szülők) körében végzett környezettudatos szemléletet formáló, a környezeti nevelésben kiemelkedő szakmai munkát végző óvodákat is tüntessék ki egy hasonló címmel.
Ezt a feladatot a KvVm és az OKM vállalta magára és óvodapedagógusokból álló szakmai team-mel kidolgoztatta a Zöld óvoda cím elnyerésének feltételét,
egy kritériumrendszert.
2006. óta hirdeti meg e két minisztérium a cím elnyerésének pályázatát óvodák számára. Egy, a kritériumrendszerre épülő önértékelési kérdőívet kell
a pályázónak kitölteni, amit szakértő értékel,
s az értékeléskor kapott pontszámok alapján ítélik oda a díjat.

Örömmel tudatjuk mindenkivel, hogy idén (2010.) a
Csillagszem Óvoda is elnyerte a Zöld Óvoda címet!

Az oklevelet 2010. szeptember 29-én a Vajdahunyad várában vehettük át.

Nem kisebb büszkeséggel szeretnénk tudatni azt is,
hogy óvodánk a Madárbarát óvoda címet is kiérdemelte
és megkapta a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesülettől.

"A gyermeket tisztelettel kell fogadni, szeretetben kell felnevelni és szabadságban kell elengedni."
Vekerdi Tamás

A Csillagszerm Óvoda a kerület keresett intézménye, megnyitása óta folyamatos a túljelentkezés. Ennek oka a gyermekközpontú nevelési program és működés, a jól képzett, gyermekszerető nevelőtestület, a partnerek által elismert helyi adottságok, sajátosságok. Külső - belső feltételeink igényes megléte, a környezeti nevelés kiemelt szerepe, Csillagszem Játszóház (ovi-kóstoló) havonkénti működtetése, évente nyári tábor megszervezése, a bölcsődével, családokkal, iskolákkal való jó együttműködés, stb.

Intézményünk 8 csoportos, 200 férőhelyes. 8 tágas, esztétikusan berendezett és jól felszerelt csoportszoba, öltőző, fürdőszoba és két csoportonként egy tornaterem fogadja a gyermekeket. Hatalmas udvarunk, óvodakertünk egész évben folyamatos lehetőséget nyújt a tartalmas játékra, tapasztalatszerzésre, természeti jelenségek megfigyelésére, különböző egyéb tevékenységekre. Tavasztól öszig gondozzuk veteményes és virágos kertünket. A nyári hőségben egyre lombosodó fáink, négy árnyékoló szerkezet és két pancsoló ad hűsölési lehetőséget. Télen a lejtős udvarrész csúszkálásra, szánkózásra kiválóan alkalmas.

Unser Kindergarten Csillagszem im 17. Bezirk ist sehr gefragt. Seit der Eröffnung des Kindergartens liegt die Anzahl der Bewerber staendig über den freien Plaetzen.
Der Hauptgrund dafür ist unser kinderzentrisches Erziehungsprogramm und die kinderzentrische Grundfunktion. Die gute Ausbildung, die Kinderliebe der Erziehungskraft, die von den Partnern anerkannte Gegebenheiten und Eigenschaften sind auch starke Anziehungskräfte. Wichtig sind auch unsere anspruchsvollen externen und internen Bedingungen, die umweltbewusste

Óvodánk bejárata

A lap tetejére