Hasznos információk

Tisztelt Szülők!

A 2021. november havi étkezési számlákat a rendszer az
Önök által megadott e-mail címre kiküldte.

Amennyiben valaki nem kapta meg a számlát, kérjük,
jelezze az óvoda elérhetőségeinek valamelyikén.

Kérjük, hogy a fizetési határidőt legyenek szívesek betartani!

.............................................
...................................... Együttműködésüket köszönjük!

* * *

Tisztelt Szülők!

A Simple Pay-vel történt befizetéseket az OTP Zrt. heti egy alkalommal, a befizetést követő hét csütörtökén teszi rá az önkormányzat számlájára,
ezért az a Polisz étkezési rendszerben
csak ezt követően jelenik meg.

"A gyermeket tisztelettel kell fogadni, szeretetben kell felnevelni és szabadságban kell elengedni."
Vekerdi Tamás

Kérjük, hogy a jövőben, ha le szeretné mondani gyermeke étkeztetését,
azt az online szülői felületen tegye meg!
A lemondásra vonatkozó szabályok nem változtak,
a következő munkanap étkezését minden esetben az azt megelőző munkanapon, reggel 8.30-ig lehet lemondani.

TARTOZÁSKEZELÉSI TÁJÉKOZTATÓ

* * *

ÁTUTALÁSOS FIZETÉS: a dokumentumok menüpontban megtalálják a nyilatkozatot, melyet kitöltve a nyomtatvány leadását követő hónaptól
e-mail címre küldjük a számlát, ami alapján utalható az étkezés összege.

INGYENES ÉTKEZÉSRE JOGOSULT:

- RENDSZERES GYERMEKVÉDELMI KEDVEZMÉNYBEN RÉSZESÜL, erről szóló határozattal rendelkezik

- NAGYCSALÁDOS

- TARTÓS BETEG GYERMEK vagy

- TARTÓS BETEG GYEREK van A CSALÁDBAN

- NEVELÉSBE VETT GYERMEK

- a szülő nyilatkozata alapján AZ EGY FŐRE JUTÓ HAVI JÖVEDELEM összege nem haladja meg a kötelező legkisebb munkabér személyi jövedelemadóval, munkavállalói, egészségbiztosítási és nyugdíjjárulékkal csökkentett összegének 130%-át

- RENDSZERES GYERMEKVÉDELMI HATÁROZATA VAN

- NEVELÉSBE VETT GYEREK

Aki a fentiek alapján jogosult igényelni az ingyenes étkezést, kérjük hozza magával a

- NYILATKOZATOT

- RENDSZERES GYERMEKVÉDELMI KEDVEZMÉNYBEN RÉSZESÜLŐKNEK A HATÁROZATOT

- TARTÓS BETEGSÉG ESETÉN A SZAKÉRTŐI VÉLEMÉNYT, SZAKORVOSI PAPÍRT

- NEVELÉSBE VETT GYERMEK ESETÉN A HATÁROZATOT!

A szükséges, letölthető nyilatkozatok a

"DOKUMENTUMOK, NYOMTATVÁNYOK" oldalon találhatók!

Étkezési térítési díj

Az óvodában tandíjfizetési kötelezettség nincs.
A gyermekek számára étkezési térítési díjat kell fizetni. A befizetés egy hónapra előre, egy összegben történik.
Betegség, hiányzás alkalmával az étkezés lemondható, személyesen az arra rendszeresített füzetben előző nap 8.30-ig!
A lemondott napok jóváírása a hónap zárását követően történik és a következő havi díjat csökkenti.
Az iskolába távozó gyermekek étkezési visszatérítésére postai úton, vagy bankszámlaszám megadása esetén átutalással ősszel kerül sor.

TÁJÉKOZTATÓ

Életkorhoz kötött szűrővizsgálatokat végez a területi védőnő a védőnői tanácsadáson a 51/1997. (XII.18) NM rendelet és a 49/2004.(V.21) ESZCSM rendelet szerint.

Vizsgálatok: 3, 4, 5, 6 éves korban

- testmagasság, testtömeg mérése

- érzékszervek működésének vizsgálata

- mozgásszervek vizsgálata

- pszichés, motoros, mentális és szociális fejlődés vizsgálata

Időpont egyeztetés a területi védőnőjével szükséges.

A szűrővizsgálat során lehetőség nyílik a fejlődésbeli elmaradások, betegségek korai észlelésére, mely lehetőséget ad a minél előbbi kezelésre, ill. gyógyulásra.

6 éves korban esedékes gyermekorvosánál a kötelező védőoltás beadása. DTP+IPV (torokgyík, merevgörcs, szamárköhögés, járványos gyermekbénulás)

A fejtetű és a fejtetvesség elleni védekezés gyermekközösségekben

A lap tetejére